نمایش یک نتیجه

کفش تخت و کالج

کفش مردانه کالج کد50

76,900 تومان

روزمره و راحتی

کفش مردانه نالسیگ کد14

208,000 تومان

روزمره و راحتی

کفش مردانه پرهام

160,000 تومان
130,000 تومان
225,800 تومان
در انبار موجود نمی باشد
260,000 تومان
در انبار موجود نمی باشد
260,000 تومان
در انبار موجود نمی باشد
260,000 تومان

جدیدترین کفش تخت و کالج مردانه شیک

یقیناً همه آقایان در بین دیگر کفش‌های خود، یک جفت کفش تخت مردانه شیک دارند. انتخاب و خرید کفش کالج مردانه، اجتناب‌ناپذیر است، می‌پرسید چرا؟ باید بگوییم که هیچ نوع کفش مردانه‌ای به اندازۀ مدل کالج که به لوفر (Loafer) نیز مشهور است، احساس راحتی را القاء نمی‌کند. کفش تخت مردانه به دلیل راحتی و سَبکی و همچنین متناسب بودن با استایل رسمی و اسپرت، کفشی همه‌کاره به حساب می‌آید. با این حال، بهتر است برای داشتن خریدی مطمئن، با این مدل کفش‌ها بیشتر آشنا شوید.

 

منظور از کفش کالج مردانه چیست؟

کالج، کفشی تخت و صافی است که پوشیدن آن بسیار راحت و آسان می‌باشد. این نوع کفش مردانه معمولاً بدون بَند طراحی می‌شود و برای استایل اسپرت و گاهی رسمی، انتخابی ایده‌آل است. این کفش اغلب برای کاربردهای روزانه و کژوال مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با این حال مشخصات اصلی این مدل کفش‌ها به شرح زیر است:

  • اغلب بدون بند بوده و به ‌راحتی پوشیده و درآورده می‌شود.
  • زبانۀ کفش کالج در بیشتر موارد بزرگ و پهن‌تر از کفش بَنددار است.
  • اندازه ساق کفش تخت تا زیر قوزک پا است.
  • کفش لوفر رسمی اغلب به اندازه کمی دارای پاشنه است.
  • کفی داخلی کفش کالج به ‌راحتی قابل جدا شدن است.

نکته: پوشیدن کالج مردانه باعث می‌شود که طول ساق پا بلند‌تر نشان داده شود. این مورد برای افراد کوتاه قامت مزیتی مهم محسوب می‌شود.

 

انواع کفش تخت مردانه شیک

کالج ساده

کفش تخت ساده، هیچ گونه تزئینات رویه اعم از سگک یا منگوله را ندارد و در ساده‌ترین حالت طراحی می‌شود. مدل‌های ساده در دو نوع چرم و جیر ساخته می‌شوند که برای سبک پوشش اسپرت مناسب هستند.

کالج رسمی

این کفش کالج مردانه، مدلی کلاسیک داشته و کمی دارای پاشنه است. از کالج مجلسی در موقعیت‌ها و مراسم رسمی استفاده می‌شود. این مدل اغلب از چرم ساخته می‌شود و برای استایل رسمی و سِت کردن با کت و شلوار بسیار مناسب است.

کالج سگک‌دار

این نوع کفش تخت مردانه در قسمت جلویی خود، دارای یک نوار عرضی فلزی به شکل سگک هست که معمولاً در پایین زبانه کفش تعبیه می‌شود. این مدل نیز در دو نوع متریال چرم و جیر تولید می‌شود و نسبت به کالج منگوله‌دار، رسمی‌تر است.

کالج منگوله‌دار

این مدل با استفاده از منگوله‌هایی که در جلوی کفش تزئین شده است، شناخته می‌شود. برخی مدل‌های رسمی نیز منگوله دارند. برای ساخت این مدل از چرم و جیر استفاده می‌شود و نسبت به کالح سگک‌دار، اسپرت‌تر است.

کالج قایقی

کالج قایقی به آن دست مدل‌های تخت گفته می‌شود که کناره‌های کفش، دورتادور دارای بندهای دوخته شده است. این مدل بر خلاف دیگر کالج‌های مردانه، معمولاً بَندی بوده و از جنس جیر ساخته می‌شود. همچنین استایلی کاملاً اسپرت دارد.

نکته: کفش تخت ساده اغلب ارزان قیمت‌تر از کفش رسمی مردانه و انواع مدل‌دار آن است.

 

آیا کالج‌های مردانه فقط در تابستان کاربرد دارند؟

ماهیت اصلی استفاده از کفش تخت مردانه، در فصل بهار و تابستان است. ولی به دلیل آنکه کالج مردانه برای کاربردهای روزانه و استفاده در محیط‌های شغلی، اداری، مهمانی و دانشگاهی مناسب است، می‌توان گفت که این کفش محدود به فصل خاصی نیست؛ بنابراین، می‌توان از کفش‌های تخت مردانه در پاییز و زمستان به ‌ویژه در روزهای آفتابی در این فصول استفاده کرد.

ناگفته نماند، در شرایط آب‌وهوایی خاص مانند روزهای بارانی، برفی و سرمای شدید، بهتر است از پوشیدن کفش کالج مردانه خودداری کنید. این نوع کفش در برابر نفوذ سرما و آب مقاوم نبوده و به ‌خوبی از پاها محافظت نمی‌کند.

 

آیا کفش‌های تخت مردانه طبی هستند؟

کفش‌های کالج مردانه اغلب به دلیل تخت بودن زیره‌شان و عدم پشتیبانی از گودی و قوس پا، مناسب پیاده‌روی و استفاده طولانی‌مدت نیستند؛ بنابراین، تولید کنندگان برای برطرف کردن این نقص، دست به ساخت مدل‌های طبی کالج زده‌اند.

کفش‌های مردانه طبی کمی لژ داشته و دیگر به صورت سنتی تخت نیستند. همچنین داخل کفش به دلیل وجود برآمدگی جهت پُر کردن گودی پا، توانسته به ‌خوبی از این ناحیه پشتیبانی می‌کند؛ بنابراین، کفش کالج طبی دیگر مشکل درد و ناراحتی‌های ناشی از استفاده زیاد را برطرف کرده‌اند.